אבחון לקויות למידה – לאפשר לילדך להצליח

אבחון לקויות למידה – לאפשר לילדך להצליח

ילדים רבים מגלים קשיים שונים להגיע להישגים לימודיים, עקב כשלים וליקויים תפקודיים המתגלים אצלם. אבחון לקויות למידה מסייע לאתר את הכשל, ולמצוא פתרון טוב לבעיה. מחנכים והורים לא מעט פעמים טועים לחשוב שהילד אינו רוצה ללמוד, למרות הפוטנציאל הרב הגלום בו להצלחה בלימודיו. הקושי הרב שמגלה הילד בלהסביר מדוע אינו מצליח להגיע להישגיות, בשילוב החשיבה המוטעית של הוריו ומחנכיו, מביאים אותו פעמים רבות להתנהגות לא רצויה, הנובעת מתוך תסכול וזעם עמוק. הורה או מחנך המעוניינים לסייע לילד, כדאי שיבדקו קודם כל האם הילד באמת לא רוצה או שפשוט אינו מסוגל לכך. הדרך הטובה ביותר לענות על השאלה, היא על ידי אבחון לקויות.ivhoon

 

מהם לקויות למידה?
ליקויי למידה הינם קשיים של הילד או הנער המתבגר, להוציא לפועל מיומנויות שונות, הנרכשות במהלך הזמן, עם הלמידה בגן ובבית הספר. ביצועי הילד נמדדים ביחס לבני גילו, ואם מתגלה בהם קושי, כנראה שהילד סובל מלקות למידה. ישנם סוגים שונים של לקויות, הבולטים ביניהם הם: הפרעות קשב וריכוז, בהם מתקשה הילד להתמקד בנושא מסוים, דיסלקציה בה מתקשה הילד לקרוא או לכתוב, דיסקלקוליה בה הילד מגלה קושי בקריאת מספרים ובביצוע פעולות חשבון. ישנן גם לקויות אחרות, פחות מוכרות, כמו ליקויי קואורדינציה, ליקויים בתפיסה המרחבית ועוד. חשוב לציין כי לקות למידה אינה מעידה דבר על רמת המשכל של הילד, היכולה להיות גבוהה מאוד, למרות הלקות.

מקור הלקויות
לקויות למידה הן לרוב תורשתיות, ונובעות מכשלים נוירו-התפתחותיים. ככאלה, הם ילוו את הילד לכל ימי חייו, למרות שבגילאים מבוגרים יותר, יהיה לו קל יותר להתמודד עם הלקות. יכולות להופיע מספר לקויות למידה אצל אותו ילד, או לקות אחת, וכן אצל כל ילד תופיע הלקות ברמות אחרות. אבחון לקויות למידה מסייע בזיהוי הלקויות הקיימות אצל הילד, ובדרגת חומרתן.


מהו אבחון לקויות למידה?

המרכז הרפואי הרב תחומי, מדיקל סיטי, מבצע  אבחון לקויות למידה לילדים ובוגרים החל מכיתה ג' ועד לאוניברסיטה, ומתאים טיפולים לפי סוג הלקות ודרגת החומרה שלה. האבחון מתבצע על ידי אנשי מקצוע המתמחים בתחום הלקויות, ביניהם פסיכולוגים ומאבחנים דידקטיים. האבחון נערך בשני מפגשים ובמהלכו נבדקות המיומנויות ויכולות הלמידה של הילד, באספקטים שונים, ומאתרים קשיים רגשיים, אם הם קיימים.

picture decors picture decor right
picture decoration
יש לכם שאלות? רוצים לדבר איתנו? שלחו פניה ונשמח לעמוד לרשותכם או התקשרו עכשיו - 1-700-70-78-58
כללית
מכבי
לאומית
הראל
הפניקס
פמי פרימיום
מאוחדת
חיפוש סניפים בארץ
מצאו את הסניף הקרוב לביתכם
בחרו את הטיפול הרצוי