מבחן טובה - מפה ממשיכים קדימה

מבחן טובה (- TEST OF VARIABLES OF ATTENTION T.O.V.A ) הינו רצף מבחנים ממוחשבים לאיתור גורמים וסיבות לבעיות קשב וריכוז המעיבות על תהליך הלמידה של ילדים רבים ומערימות בפניהם קשיים בתחומים רבים בחייהם בכלל ובתפקוד היומיומי בפרט. המבחן אמור לבדוק, בין השאר: חוסר קשב והעדר ריכוז, אי יכולת להתמיד במטלה לפרק זמן המחייב את ביצועה, אימפולסיביות יתרה ועוד. על פי תוצאות המבחן נקבע על פי רוב המשך הטיפול העשוי לכלול: אבחון דידקטי ופסיכו דידקטי, טיפולים רגשיים, אמנותיים, קלינאית תקשורת ועוד.


מבחן טובה – תגובה מהירה על שעמום...
מבחנים ממוחשבים לבדיקת מערכת הקשב של המאובחנים אמורים לאתר ליקויי קשב שאינם כרוכים ואינם מלווים בהיפראקטיביות. המבחן מאפשר אפוא להבחין ולבודד הפרעות קשב שאינן מלוות בפעלתנות יתר. המבחן בודק יכולת של הנבדק להישאר ערני וקשוב אף שהגירויים עלולים לשעמם אותו וכמו כן להגיב במהירות במצב של עומס ולחץ. המבחן בודק דיוק, השמטת תגובות ועוד.  המבחן מאפשר הערכת מערכת הקשב של המאובחנים על פי שורה של פרמטרים. כלי אבחוני זה יעיל במיוחד לבחינת שלושה מרכיבים מרכזיים והם: התמדה, אימפולסיביות וחוסר קשב.
חשוב לציין, כי מבחן טובה אינו הכלי היחיד שבאמצעותו מאובחנת תופעה של הפרעת קשב וריכוז אף שהוא עשוי לאשש אותה. לא אחת נדרש אבחון מקיף וכולל לאיתור סיבות וגורמים נוספים העלולים לגרום להפרעת קשב וריכוז. מדובר במבחן השוואתי הבוחן את מצבו של הנבחן ביחס לנורמה מזה וביחס ללקויי קשב וריכוז מזה.
מי שאמור להמליץ על הפניית מאובחן לביצוע המבחן הינו נוירולוג. גורם נוסף העשוי להמליץ על הפנייתו לביצוע המבחן הוא המאבחנת הדידקטית על פי התרשמותה מהקשיים המתגלעים במהלך האבחון. חשוב לציין, כי המבחן נערך עם ריטלין ובלעדיו על מנת לאמוד את השפעת התרופה על ביצוע המבחן.
אתם מוזמנים ליצור קשר באמצעות הטופס המקוון על מנת לקבל מידע ופרטים רלוונטיים על אודות מבחן טובה שמבוצע על ידי צוות מקצועי הנמנה עם עובדי המרכז הרפואי מדיקל סיטי המציע מגוון בדיקות, אבחונים וטיפולים רפואיים, לרבות בליקויי למידה בכלל ובהפרעת קשב וריכוז בפרט.
.

picture decors picture decor right
picture decoration
יש לכם שאלות? רוצים לדבר איתנו? שלחו פניה ונשמח לעמוד לרשותכם או התקשרו עכשיו - 1-700-70-78-58
כללית
מכבי
לאומית
הראל
הפניקס
פמי פרימיום
מאוחדת
חיפוש סניפים בארץ
מצאו את הסניף הקרוב לביתכם
בחרו את הטיפול הרצוי