מבחן מוקסו לאיתור הפרעות קשב וריכוז

הפרעת קשב וריכוז היא כבר אינה הפרעה שמנסים לטאטא מתחת לשטיח. מבחן מוקסו הפך למבחן שכיח בניסיון לאתר את ההפרעה ממנה אתם או ילדיכם סובלים. אם בשנים עברו, הורים לילדים העדיפו להדחיק את ההפרעה של ילדם שמא השכנים ירימו גבה, הרי שבעידן הנוכחי דואג כל הורה לאבחן את ילדו במידת הצורך ולהתאים לו טיפול ראוי שיבטיח לו התמודדות נוחה וקלה עם השגרה והתפתחות תקינה גם בחייו הבוגרים. הפרעת קשב וריכוז הינה הפרעה רחבה אשר נותנת אותותיה במיני דרכים בהתאם למידת ההפרעה וסוגה. כדי לקבוע את המיקום בו נימצא ילדיכם על סקאלת הפרעת הקשב וריכוז, הסתייעו במבחני מוקסו ושפרו את התנהלות חייו.


מבחן מוקסו

למבחן מוקסו יש מטרה ברורה והיא לאבחן הפרעות קשב וריכוז בין היתר היפראקטיביות, אימפולסיביות וקשב. כל אחד ממרכיבי ההפרעה נבחן באופן פרטני ואת המבחן מבצע הנבחן על גבי מחשב בהתאם לגילו הכרונולוגי. מבחן מוקסו הינו מבחן אמין אשר מעניק תמונת מצב בהירה באשר להפרעה ממנה סובל ילדיכם ובאופן ישיר הטיפול המוענק אינו ניסמך על ניסוי וטעייה, אלא זהו טיפול מדויק, אשר מאפשר לנבחן לזכות בחיים נורמטיביים בהתאם לבני גילו. באמצעות המבחן, בונה המטפל לנבחן פרופיל אישי באמצעותו הוא יכול לבחון את התוצאות ביחס לחתך גילו של הנבדק ולקבוע את מידת ההפרעה ממנה הוא סובל. כמובן שההשוואה מתבצעת בהתאם לגיל, למנת המשכל ועוד.

מטפלים בבעיה
הפרעת קשב וריכוז הינה הפרעה שכיחה, אשר מקורה הם כשלים פתולוגים של מערכת העצבים המרכזית. לא כל ילד שלוקה בהפרעה, גוזר את גורלו בחיים ויחד עם ההפרעה ניתן להתפתח ולפתח חיים נורמטיביים ומוצלחים גם בבגרות, אך זאת בתנאי שהבעיה אובחנה וטופלה כראוי. ילד שלא עבר מבחן מוקסו ולא קיבל טיפול נכון, הוא על פי רוב ילד מתוסכל שאינו חווה את החיים מצידם היפה והנוח, מה שעתיד להשפיע רבות על עתידו. אל תאפשרו לעצמכם להעלים את הבעיה או להתחמק ממנה, היא קיימת ואין בעיה לטפל בה במהירות ומקצועיות ולהקנות לילד חיים כראוי לבני גילו.

picture decors picture decor right
picture decoration
יש לכם שאלות? רוצים לדבר איתנו? שלחו פניה ונשמח לעמוד לרשותכם או התקשרו עכשיו - 1-700-70-78-58
כללית
מכבי
לאומית
הראל
הפניקס
פמי פרימיום
מאוחדת
חיפוש סניפים בארץ
מצאו את הסניף הקרוב לביתכם
בחרו את הטיפול הרצוי