אבחון לקויות למידה - יש מענה טיפולי הולם

לקויות למידה נובעות מסיבות שונות, נוירולוגיות, רגשיות, פסיכולוגיות ועוד. אבחון הסיבה ללקויות מתבצע באמצעות מסגרת מובנית ושיטתית שבה מבוצעים שורה של מבדקים לאיתורן. אבחון לקויות למידה נעשה באמצעות אבחון דידקטי ובמידת הצורך נוסף לו אבחון פסיכו דידקטי.
אבחון יסודי של לקויות למידה מאפשר מתן מענה טיפולי ממוקד וייעודי, אשר במסגרתו נדרשים לגורמי הלקויות ומטפלים בהם בהדרגה באופן מקצועי ביותר. אם וכאשר מתעורר חשד לקיומן של לקויות למידה, רצוי ומומלץ לא להתמהמה ולגשת בהקדם לאבחון.
לקויות למידה באות לידי ביטוי בשורה של מאפיינים, אשר כל אחד מהם כשלעצמו עלול להעיד על היתכנות קיומה של לקות, קל חומר המצרף שלהם: קושי ביכולת קשב וריכוז, קושי ברכישת השפה, בקריאה ובכתיבה, בחשבון, באנגלית, דיסקלקוליה ועוד.


אבחון לקויות למידה – הצעד הראשון להתגבר עליהם
ליקויי למידה אצל ילדים גורמים להם לא רק קשיים בלימודים אלא גם בחברה. הם פוגעים בדימוי העצמי ובביטחון העצמי. במהלך האבחון נבדקים שורה של תחומים ובהם: תפיסה, יכולת ביטוי מילולית, הערכת מיומנויות הלמידה ואבחון הממוקד בשני מקצועות מרכזיים וחשובים בכל מסגרות הלימוד: מתמטיקה ואנגלית.
בעוד אבחון לקויות למידה נערך על ידי מאבחנת דידקטית, האבחון הפסיכו דידקטי, המשולב, נערך גם על ידי פסיכולוג חינוכי, אשר במסגרתו נדרש לקשיים הרגשיים של המאובחן. לא אחת מתברר כי הקשיים הרגשיים הם העומדים בבסיס לקויות הלמידה וכאשר הם נפתרים משתפר באופן משמעותי תהליך הלמידה.
במדיקל סיטי, מרכז רפואי רב תחומי, שבו מועסקים אנשי מקצוע מן המעלה  הראשונה במגוון תחומים, מוצעים אבחונים רפואיים ובניהם אבחונים של לקויות למידה . אתם מוזמנים למלא פרטים אישיים בטופס המקוון ולשלוח בהקדם לקבלת כל מידע נדרש ורלוונטי.
לאחר אבחון לקויות למידה ועל פי הממצאים המתקבלים בו מוצעות ומומלצות גם הקלות מסוימות בדרכי ההיבחנות, כגון הקראת המבחן על ידי בוחן נייטרלי, שימוש במילון אלקטרוני, הארכות זמן ועוד. בנוסף, מוצע טיפול באמצעות רכיבה טיפולית, טיפול רגשי, טיפול באמנות ועוד.picture decors picture decor right
picture decoration
יש לכם שאלות? רוצים לדבר איתנו? שלחו פניה ונשמח לעמוד לרשותכם או התקשרו עכשיו -1-700-70-78-58
כללית
מכבי
לאומית
הראל
הפניקס
פמי פרימיום
מאוחדת
חיפוש סניפים בארץ
מצאו את הסניף הקרוב לביתכם
בחרו את הטיפול הרצוי