טניס אלבו או מרפק טניס

הנטייה לחשוב כי טניס אלבו היא בעיה רפואית ממנה סובלים שחקני הטניס היא מוטעית מיסודה. מרפק טניס הם כאבים דלקתיים, אשר מופיעים במרפק היד, אך למעשה הכאב נובע מהתנהלות האצבעות וכף היד. רוב רובן של בעיות המפרק ניתנות לריפויי באמצעות הרגלים חדשים של תנועות כף היד והאצבעות , אך זאת במידה והלוקה בבעיה אכן מודע אליה ומבין את חשיבות ההסתגלות החדשה שעליו לעבור ביחס לתנועותיו.

תופעה זו מתחילה מדלקת הנגרמת בגידים אשר ממוקמים בצידו החיצוני של המרפק, גידים אלו מחוברים אל שורש כף היד ועל כן מקורה בתנועות כף היד ללא קשר לתנועות המרפק. במדיקל סיטי ניתן לטפל בתופעה באמצעות גלי הלם טיפול יעיל ואפקטיבי ביותר.

טניס אלבו
בעיית טניס אלבו יכולה להתרחש אצל כל אדם ולעיתים ללא סיבה  מוסברת. על פי רוב אם הינכם מבצעים תנועות רבות עם ידיכם (מה שלא הייתם רגילים לעשות בעבר), דלקת זו יכולה להופעה ללא התרעה מוקדמת.
השרירים אשר יוצאים מהעצם מחוברים ברקמה אשר אינה נמתחת ואינה מסוגלת להחזיק בהתנפחות כלשהי ועל כן כל עוד הרקמה נחשפת לגירויי או פעילות מאומצת, מצטבר בינה ובין העצם לחץ, שמנתק את אספקת הדם אל סיבי השריר והגידים משתפשפים על העצם, השריר נדחס בין שניהם וזה מה שיוצר כאב חד ובלתי נסבל. על מנת לפתור את הבעיה ללא הליך כירורגי, ניתן לטפל בגלי הלם ולאחר הטיפול לאפשר ליד לנוח ולא לבצע בה פעולות רבות.

 

אל תאפשרו לדלקת להתפתח
טניס אלבו אינו עובר מעצמו, ועל מנת לסייע לריפוי, עליכם לבצע מספר פעולות במקביל, טיפול בגלי הלם, ולאחר מכן מנוחה ליד, לעיתים מוחלטת. אם הכאב פוקד אתכם במהלך פעולות ספציפיות אותן אתם עושים, חדלו מלעשותם במיידית ואל תתעקשו.  רק כאשר היד חדלה מלכאוב, הינכם יכולים להתחיל להניע את כף היד בהדרגה ובעדינות, בכדי להחזיר אותה למצב פעיל. זכרו כי הרקמה צריכה להחלים כליל ולשם כך יש לתת ליד מנוחה.

הנכם מוזמנים לקבוע פגישת אבחון בסניפי מדיקל סיטי - למידע נוסף

 

 

picture decors picture decor right
picture decoration
יש לכם שאלות? רוצים לדבר איתנו? שלחו פניה ונשמח לעמוד לרשותכם או התקשרו עכשיו -1-700-70-78-58
כללית
מכבי
לאומית
הראל
הפניקס
פמי פרימיום
מאוחדת
חיפוש סניפים בארץ
מצאו את הסניף הקרוב לביתכם
בחרו את הטיפול הרצוי