מבחן TOVA להפרעות קשב וריכוז

מבחן T.O.V.A
תופעת הפרעת קשב וריכוז היא תופעה שכיחה וכ- 10% מהאוכלוסייה לוקים בה. על מנת לאפשר לכל אדם לנהל אורך חיים ככל האדם, יש לבצע מבחן TOVA, ולהתאים טיפול נאות. אדם אשר לא מאובחן כראוי ולא מקבל טיפול נאות, עתיד לסבול מהפרעה זו ולפתח בעיות נוספות במהלך הדרך. הפרעת קשב וריכוז פוגעת בכל תחום בחיים, החל מקשיים בלימודים, קשיים רגשיים, חברתיים, בין אישיים ועוד. מבחן טובה הוא מבחן ממוחשב ותוצאותיו מעידות על הערכה נוירולוגית של מאפייני ההתנהגות, ביחס להפרעת קשב וריכוז. המבחן מתבצע באמצעות משחק מחשב, וכך נמדדת מידת תשומת הלב של הנבחן, ביחס לגירויים חזותיים במהלך המשחק. נוירולוגים רבים נוטים להשתמש בשיטת אבחון זו.

מהו מבחן TOVA
את מבחן TOVA פיתח ד"ר לורנס מאוניברסיטת מינסוטה בשנת 1964 ומתחילת שנות ה- 90 החל המבחן להיות פופולארי בקרב נוירולוגים רבים ברחבי העולם. הבדיקה אורכת כ- 21 דקות. מהרגע בו הגיע הנבדק לחדר, יעניק לו המאבחן הסברים אודות המבדק, ויינתנו לו מספר דקות לתרגל את המשימות על המחשב, לאחריהם יצא הנבדק לדרך.
את המבדק מחלקים לשני חלקים, כאשר החלק הראשון מיועד לבחון את תגובותיו של הנבדק במהלך משימות שיגרתיות ואילו החלק השני בודק המבחן את תגובותיו של הנבדק במהלך פעילות מעוררת ומעניינת. באם מצא המאבחן צורך, הוא ממשיך לחלק נוסף, בו יינתן לנבדק כדור להפרעות קשב וריכוז ולאחר המתנה של שעה, יחזור הנבדק לבצע את אותו המבחן, על מנת לבדוק האם קיימת השפעה חיובית לאחר השימוש בכדור. על פי רוב הכדור יהיה ריטלין.

היכן מבצעים את האבחון
את אבחון הפרעת קשב וריכוז ניתן לבצע במדיקל סיטי מתמחים בבריאות. צוות המאבחנים והנוירולוגים במדיקל סיטי בעלי ידע וניסיון רב בתחום הפרעת קשב וריכוז וביצעו בעברם מבחן TOVA לנבדקים רבים ומגוונים, בכל טווחי הגילים. אם גם אתם חושדים שלכם או לילדיכם קיימת הפרעה מסוג זה, גשו לבצע אבחון והתחילו בטיפול נכון, כי החיים יכולים להיות הרבה יותר פשוטים.

ליצירת קשר לחץ כאן

למידע מקצועי לחץ כאן

picture decors picture decor right
picture decoration
יש לכם שאלות? רוצים לדבר איתנו? שלחו פניה ונשמח לעמוד לרשותכם או התקשרו עכשיו -1-700-70-78-58
כללית
מכבי
לאומית
הראל
הפניקס
פמי פרימיום
מאוחדת
חיפוש סניפים בארץ
מצאו את הסניף הקרוב לביתכם
בחרו את הטיפול הרצוי