טיפול בדלקת בגיד אכילס

הופעת הדלקת בגיד האכילס אופיינית לספורטאים, (גם אלו אשר מבצעים פעילות גופנית רק בסופי שבוע כתחביב ולא כעיסוק מרכזי). דלקת בגיד אכילס הינה דלקת שכיחה ובאופן מפתיע הסובלים ממנה, הם דווקא האזרחים המתגוררים באזורים מתועשים, בעלי דרכים סלולות ומנגד באזורים לא מתועשים אשר בהם מתהלכים האזרחים יחפים על גבי שבילי עפר, שכיחות הדלקת נמוכה משמעותית.
דלקת בגיד מובילה לכאבים עזים ואי נוחות ועל מנת להימנע מהתופעה, יש להתייחס לגופכם בהתאם.

דלקת בגיד אכילס
גיד אכילס הינו גיד אשר מחבר בין שרירי השוקיים האחוריים אל עצם העקב. אם תהיתם כיצד נכון לאבחן דלקת בגיד אכילס, יש לכך סימפטומים מורגשים מראש, אשר אם תחושו את כולם או חלק מהם, תדעו כי הגיע הזמן לטפל בבעיה.
באם תחושו כאבים או לחילופין חוסר נוחות בגיד האכילס, דעו שקיים חשש לדלק בה יש לטפל. הכאבים על פי רוב מתגברים במהלך פעילות ספורטיבית, או ספורט אתגרי לרבות צניחה חופשית ומפגש עם הקרקע באמצעות כף הרגל.
עוד מתגבר הכאב דווקא בשעות הבוקר ואף בשינויי מזג האוויר וחשיפה לקור. דחיית הטיפול בדלקת או אי טיפול בזמן, עלולים להגביר את הכאבים וליצור מצב קיצוני בו נקרע גיד האכילס במהלך תנועה חדה. הכאב שמלוה בקריעת גיד האכילס הוא חד ותחושה בלתי מעורערת שנקרע בגופכם גיד מלווה את הכאב.לאלו מבינינו שעוסקים בפעילות גופנית.

הסיבות המובילות לבעיה
דלקת בגיד אכילס מתפתחת בשל סיבות רבות ומגוונות, בין היתר:
•    משקל עודף או עלייה לא מתונה במשקל אשר יוצר עומס על הגיד וגורם לדלקת
•    ריצה ארוכה על גבי משטחי ריצה נוקשים, מבלי שהסתגלתם בטרם עת למשטח
•    נעל לא מתאימה, אשר לא מיוצרת מבולמי זעזועים איכותיים
•    חזרה לא הדרגתית לאימון או פעילות גופנית לאחר הפסקה קצרה או ממושכת
•    תנועה חדה לרבות סיבוב הקרסול
•    נחיתה קשה מגובה רב
•    אימונים ללא עצירות ואו הפסקות בין המקצים

אלו הם רק חלק מהסיבות אשר עתידות לגרום לדלקת. אם נוצרה הדלקת ולא תטפלו בה כראוי, עלולה להתפתח בעיה חמורה יותר לרבות קרע הגיד, אז אל תגידו יעבור עם הזמן, טפלו בבעיה. במדיקל סיטי אתם יכולים לפתור את הבעיה באמצעות טיפול בגלי הלם. הטיפול אפקטיבי ביותר ועזר למטופלים רבים. צרו קשר כבר עכשיו!

picture decors picture decor right
picture decoration
יש לכם שאלות? רוצים לדבר איתנו? שלחו פניה ונשמח לעמוד לרשותכם או התקשרו עכשיו -1-700-70-78-58
כללית
מכבי
לאומית
הראל
הפניקס
פמי פרימיום
מאוחדת
חיפוש סניפים בארץ
מצאו את הסניף הקרוב לביתכם
בחרו את הטיפול הרצוי