מבדק MOXO

מבחן מוקסו MOXO

הפרעה ביצועית ? מבחן ביצועי!
הפרעת קשב (ADHD) היא הפרעה, שבאה לידי ביטוי בקשיים ביצועיים. הילד הסובל מההפרעה יתקשה לבצע מטלות או לעמוד בדרישות מצד הסביבה. לכן פעמים רבות מבחינים בהפרעה לראשונה, כאשר נכנסים למערכת חדשה, כגון: גן הילדים, בית ספר, או מקום עבודה חדש (מבוגר).
מכיוון שההפרעה באה לידי ביטוי בביצוע, אחת מהדרכים המקובלות לאבחן את קיומה של הפרעת קשב היא לבדוק את ביצועיו של הנבדק, תוך כדי ביצוע משימות הדורשות קשב וריכוז.רצוי לשקול למקרי חירום ביטוח אובדן כושר עבודה על כל מקרה שיבוא.
אחד מהמבדקים הקיימים כיום לבדיקת ביצועיי הנבדק הקיימים הוא המבדק הממוחשב (CPT (Continues Performance Test. במבדק זה ביצועיי הנדבק מתקבלים בצורת מדידה אובייקטיבית וללא צורך ב"תיווך" ויכול לשמש כלי עזר משמעותי וחיוני כחלק מתהליך האבחון של הפרעת קשב. למרות זאת, מבחנים ממוחשבים רבים כדוגמת הנראה למעלה, מספקים תועלת קלינית נמוכה.

מבדק ה - MOXO לעומת זאת, יכול לזהות בוודאות של 90% קיום הפרעת קשב וריכוז. תוצאות ראשוניות של מחקר בינלאומי בו השתתפו 547 ילדים בגילאי 7-12, הראו כי מבדק ה- MOXO הצליח להבחין בין ילדים הסובלים מהפרעת קשב (ADHD) וילדים שאין להם ADHD. תוצאות המחקר היו מובהקות סטטיסטית בכל מדדי תפקודי הקשב שנבדקו : קשב, היפראקטיביות, אימפולסיביות ותזמון. "המבדק מזהה בוודאות של 90% את קיומה של הפרעת קשב וריכוז" מתוך מחקר בינלאומי שנערך על - ידי דוקטור איתי ברגר, נוירלוג ילדים, המרכז הרפואי הדסה - האוניברסיטה העברית ופרופ' יאן בוטלר (J. Buitelaar) פסיכיאטר ילדים ומתבגרים, מכון דונדרס למוח, קוגניציה והתנהגות, המרכז הרפואי ניימכן, הולנד.

הערך המוסף של מבדק ה- MOXO ככלי עזר מדעי בתהליך אבחון הפרעת קשב:

  • אובייקטיביות: תוצאות אובייקטיביות חיוניות לקבלת תמונה כוללת ושלמה.
  • מדיד ומדוייק: מודד ערכים בצורה כמותית ומדויקת.
  • אימון למתגרשיםבניית פרופיל קשבי: ממפה ומבודד את תפקודי הקשב של הנבדק.
  • נורמה: השוואה מיידית של תוצאות הפרופיל הקשבי לנורמה ישראלית ובינלאומית עדכנית.
  • ביצוע תחת מסיחים: ניטור ביצוע תחת סביבות שונות, המאפשר בדיקה של ביצועי הנבדק בכל אחד מהמדדים תחת מסיחים חזותיים (ויזואליים), שמיעתיים (אודיטוריים) ומשולבים, המדמים סביבות שונות. לתוצאות בדיקה זו ערך טיפולי רב, מכיוון שהן מספקות מידע נרחב על יכולות הביצוע האישיות והייחודיות של כל נבדק. למאמר בנושא חשיבות המסיחים.
  • הערכה טיפולית: המבדק, שתוצאותיו מתקבלות בערכים מדידים, מאפשר מעקב אחרי התערבויות (טיפולים שונים) ובדיקת האפקטיביות הטיפולית בצורה פשוטה וברורה.
  • תוצאות מיידיות: תוצאות המבדק זמינות מייד עם סיומו והן פשוטות וברורות.
  • תוקף מדעי: כלי מדעי.

למידע נוסף על מוקסו

הנכם מוזמנים לקבוע פגישת אבחון בסניפי מדיקל סיטי - למידע נוסף

picture decors picture decor right
picture decoration
יש לכם שאלות? רוצים לדבר איתנו? שלחו פניה ונשמח לעמוד לרשותכם או התקשרו עכשיו -1-700-70-78-58
כללית
מכבי
לאומית
הראל
הפניקס
פמי פרימיום
מאוחדת
חיפוש סניפים בארץ
מצאו את הסניף הקרוב לביתכם
בחרו את הטיפול הרצוי