תפקוד הלב ומבנהו

מכון לב

ללב יש תפקיד מאוד חשוב בגופנו- הוא מזרים את הדם המלווה בחמצן לכל איברי הגוף. הלב בנוי משתי משאבות צמודות זו לזו אשר שריר חזק מפריד ביניהן. בלב יש 4 מסתמים אשר כל בעיה בתפקודם או ביכולת האטימה שלהם מייצרת הפרעה קשה בתפקודו של הלב. כשהבעיה מחריפה יש לעשות ניתוח. הלב עובד בסנכרון בין המשאבות: המשאבה הימנית מקבלת דם עם מעט חמצן ומזרימה אותו לריאות.

שם נפלט ממנו פחמן דו חמצני ובמקומו הוא מקבל חמצן. המשאבה השמאלית מקבלת את הדם בתוספת כמות גדולה של חמצן אשר מגיע מהריאות, ומפזרת אותו לכל הגוף. הלב מרושת עורקים כליליים המזינים את שריר הלב, כאשר עורק כזה נסתם, נפגע שריר הלב ופגיעה זו נקראת "התקף לב" או " אוטם בשריר הלב".חשוב מאוד לשמור על בריאותו התקינה של הלב. במכון לב ב"מדיקל סיטי" אנו מבצעים את הבדיקות הבאות:

אקו- דופלר לב:

בדיקת אקו דופלר לב בוחנת את זרימת הדם בלב. מטרת הבדיקה היא לדעת מה מצבם ותפקודם של שסתומי וחדרי הלב. בדיקה זו יכולה לזהות ולאבחן מומי לב שונים, הפרעות בתפקוד שריר הלב וזיהוי בעיות במבנה הלב.

בדיקת ארגומטריה- בדיקת מאמץ:

מטרת הבדיקה היא לבדוק את סיבולת הלב בזמן מאמץ. בדיקה זו מתבצעת בד"כ באמצעות הליכה על הליכון. זוהי בדיקה יעילה שמספקת כמות גדולה של אינפורמציה על הלב ותפקודו. תוך כדי המאמץ עושים לנבדק גם א.ק.ג שמאבחן בעיות בלב. ניתן להפיק מבדיקה זו מידע חשוב והכרחי על תפקוד הלב במאמץ.

הולטר לב:

הולטר לב הוא מכשיר א.ק.ג נייד אשר תפקידו לרשום את פעילותו החשמלית של הלב ולעקוב אחר קצב הלב של האדם במשך 24 שעות. זוהי בדיקה פשוטה אשר בודקת את תפקוד הלב באמצעות ניטור א.ק.ג. הולטר לב הוא מכשיר קטן שניתן להכניסו לתיק או לכיס וממנו יוצאות אלקטרודות המודבקות על חזה הנבדק.

הנכם מוזמנים לקבוע פגישת אבחון בסניפי מדיקל סיטי - למידע נוסף

picture decors picture decor right
picture decoration
יש לכם שאלות? רוצים לדבר איתנו? שלחו פניה ונשמח לעמוד לרשותכם או התקשרו עכשיו -1-700-70-78-58
כללית
מכבי
לאומית
הראל
הפניקס
פמי פרימיום
מאוחדת
חיפוש סניפים בארץ
מצאו את הסניף הקרוב לביתכם
בחרו את הטיפול הרצוי