טיפול בגלי הלם- כל מה שצריך לדעת

בדיקות בגלי הלם

טיפול באמצעות גלי הלם הינו פתרון אורטופדי מתקדם. באמצעות גלי הלם ניתן לטפל ולרפא מגוון רחב של הסתיידויות ודלקות במקומות שונים בגוף:

  • דורבן ברגל.
  • גיד אכילס.
  • הסתיידות בכתפיים.
  • כתף קפואה.
  • חידוש של כלי דם ורקמות.
  • מרפק טניס.
  • שורש כף היד.

הטיפול בגלי הלם החל בתחילת שנות ה-80 והוא שימש אז בעיקר לריסוק אבנים בכליה. לאחר נסיון של שנים החלו לטפל באמצעות גלי הלם כפתרון בבעיות אורטופדיות מתקדמות במערכת השלד, שרירים ועצמות. כיום הטיפול בגלי הלם נחשב ליעיל ושימושי ביותר, וניכרים בו אחוזי הצלחה גבוהים מאוד.

אז איך בעצם זה עובד?

th1

טיפול בגלי הלם משמש גם לטיפול בבעיות אורתופדיות באזורים שנפגעו מהסתיידויות ודלקות בגידים.
הטיפול מורכב מארבעה מפגשים אורך כל מפגש כ- 45 דקות,. במהלך הטיפול במכשיר המטופל אינו חשוף לקרינה וניתן בסוף הטיפול לחזור לשיגרת היום הרגילה כולל עבודה וכ'ו. גל ההלם מרסק את ההסתיידות שיצרה את הדלקת. הפעולה שיוצר גל ההלם למעשה מחזירה למחזור הדם את החומרים שגרמו להסתיידות קרי סידן, מלחים וכ'ו. הטיפול פותר את הגורם לבעיה להבדיל מטיפולים שמרניים המטפלים בתוצאה בלבד, כגון מדרסים, פיזיוטרפיה, תרופות נוגדות דלקת, וכ'ו. במהלך הטיפול גל ההלם מפורר את אזור ההסתיידות באמצעות רעידות. הטיפול מגביר את זרימת הדם בגוף ובמקום הבעייתי ומרפא את הכאב והדלקת. כבר בסוף טיפול שלישי ניתן להבחין בירידה בנפיחות, הקלה בדלקת, וטווח תנועה משופר.

ישנם מגוון של גלי הלם: גלי קול, גלי אור, גלי חום וגלים אלקטרומגנטיים. השילוב של ארבעת הסוגים הוא שילוב מנצח. הטיפול מגרה את כלי הדם ליצירת כלי דם חדשים באזור המטופל, וכך גורם לריפוי הרקמות. למעשה, הבעיה העיקרית בדלקות ובכיבים כרוניים היא הפרעה באספקת הדם. הטיפול בגלי הלם ממריץ את הדם ומייצר כלי דם חדשים, ובכך מרפא את הפצע. האבחון הראשוני וההמלצה לטיפול נעשית ע"י רופא אורטופד מומחה בעל ידע מקצועי והכשרה מתאימה לטיפול בגלי הלם . אפשר לומר כי דורבן בכף הרגל זוהי הבעיה הנפוצה ביותר בה מטפלים באמצעות ESWT. אחוזי ההצלחה בטיפול גבוהים ובד"כ הכאב עובר אחרי טיפול אחד או שניים. אחד היתרונות הבולטים בטיפול בגלי הלם הוא החידוש של כלי דם ורקמות. הטיפול הייחודי מצליח לטפל בבעיות שלא נמצא להן פתרון אחר ולרפא אותן בהצלחה.

הנכם מוזמנים לקבוע פגישת אבחון בסניפי מדיקל סיטי - למידע נוסף

 

picture decors picture decor right
picture decoration
יש לכם שאלות? רוצים לדבר איתנו? שלחו פניה ונשמח לעמוד לרשותכם או התקשרו עכשיו -1-700-70-78-58
כללית
מכבי
לאומית
הראל
הפניקס
פמי פרימיום
מאוחדת
חיפוש סניפים בארץ
מצאו את הסניף הקרוב לביתכם
בחרו את הטיפול הרצוי